mgk6tBJZeipZS4UVupmA3iZGlFnJoHlU5q1k_umc

Amatör Sanat Çevrelerinde Cinsel Taciz ve Çalıştırıcı Etiği

İçerisinde bulunduğumuz koşullarda her geçen gün dayanışmanın önemi daha da artarken, bizler de İATG’yi düzenleyen ekipler olarak sıkça tanıklık ettiğimiz, etmek durumunda kaldığımız, cinsel tacizi konuşuyoruz. Cinsel tacizi konuşulamaz hâle getiren, meşrulaştıran ataerkil mekanizmalara karşı; kazanımlarımızın arkasında durmaya, yeni dayanışma ağları örgütlemeye devam ediyoruz. Peki toplumsal bir sorun olarak cinsel taciz; sanata, üretim sürecine, sanatta kişiler arası ilişkilere nasıl yansır ve mevcut ilişkilere alternatif yaratma derdi etrafında örgütlenenler olarak bizler sanatta tacizi nasıl konuşmalı, tacizsiz ortamlar yaratmak için neler yapmalıyız? Tüm toplumsallığıyla hayatımızın her alanında, kampüslerde, sokaklarda, evlerde, iş yerlerinde gerçekleşen cinsel tacizin sanat üretimi yapılan alanlarda da gerçekleştiğini biliyoruz ve bunu çözülmesi gereken bir mesele olarak ele alıyoruz.

 

Öyleyse, 28. İstanbul Amatör Tiyatro Günleri kapsamında Aysel Yıldırım ve Esra Aşan’ın katılımıyla düzenleyeceğimiz “Tiyatroda Cinsel Taciz ve Çalıştırıcı Etiği Paneli”mize tacizsiz, şiddetsiz, toplumsal cinsiyet temelli ayrımcılıktan azade bir dünyanın olanaklarını arayan herkesi bekliyoruz! 

 

*Etkinliğimiz 19 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da Zoom platformu üzerinden gerçekleşecektir. Zoom linki formu doldurduğunuzda mail yoluyla size iletilecektir.

Geçmiş Şenlik Afişleri