top of page
AuMs5zrKKRbXs2tSj0_ciN1IYWspyWy9MtJcgG0v

İATG Online Sahne Sanatları Eğitimi Söyleşisi

Pandemi sürecinin uzamasıyla beraber sahne sanatları eğitiminin nasıl devam edeceği bir tartışma konusu oldu. 1 Ekim 2020 tarihinde, online sahne sanatları eğitimi üzerine İstanbul Amatör Tiyatro Günleri’ni düzenleyen ekiplerin üyelerinin katıldığı bir tartışma düzenledik. Dans, müzik ve tiyatro alanlarından katılımcıların olduğu bu tartışmada, online olarak gerçekleştirilen sanat eğitiminin çeşitli zorluklara yol açabileceği ancak bu sorunların aşılabileceği sonucuna vardık.

Tartışma sonrasında, online sahne sanatları eğitimi deneyimi olan sanatçılarla İstanbul Amatör Tiyatro Günleri kapsamında bir söyleşi gerçekleştirerek bu araştırmayı ilerletmeyi ve kamusallaştırmayı hedefledik.

Bu hedefler doğrultusunda 28. İstanbul Amatör Tiyatro Günleri (İATG) kapsamında şenliğimizin ilk günü olan 16 Aralık Çarşamba günü saat 19.30’ da, konuşmacı olarak Banu Açıkdeniz, Büşra Karpuz, Tufan Karabulut ve Beril Sarıaltun’un yer alacağı bir “Online Sahne Sanatları Eğitimi”  söyleşisi yapacağız. 

*Etkinliğimiz 16 Aralık Çarşamba günü saat 19.30’da Zoom platformu üzerinden gerçekleşecektir. Zoom linki formu doldurduğunuzda mail yoluyla size iletilecektir.

Geçmiş Şenlik Afişleri

bottom of page